SN74LVC2G14YEPR
Mfr.Part #
SN74LVC2G14YEPR
Datasheet
SN74LVC2G14YEPR
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN 6DSBGA
Stock
466
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.7V
Logic Level - Low :
0.3V ~ 1.4V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.3ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-XFBGA, DSBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
6-DSBGA
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V